There are no translations available.

alt

Дмитро Акімов – український теледраматург та режисер, поет, композитор, кліпмейкер, офіцер Нацгвардії.

Українські події 2013-2014 років на Майдані, а пізніше – на Донбасі підняли хвилю патріотичної свідомості в серцях мільйонів громадян. Чимало з них взяли в руки зброю для захисту своїх переконань. Поет Дмитро Акімов – один з десятків тисяч добровольців, що одягли військову форму й встали на захист цілісності Батьківщини. Взявши на фронт відеокамеру, він разом із сотнями інших тележурналістів, операторів та режисерів-теледокументалістів, зробив вагомий внесок в літописі війни на Донбасі.

Акімов Д.І.: Велике лихо, що охопило Донбас – наслідок політичного протистояння, в результаті якого загинули тисячі українців (кількість тисяч жертв війни навіть приблизно поки підрахувати неможливо). Для кожного поета-громадянина війна є каталізатором творчості. Я бачу, скільки моїх товаришів – літераторів, телемитців, фронтових фотокорів переусвідомлюють сьогодні історію України та власну творчість. Для мене особисто у військово-патріотичній творчості найдорожчою стала тема розкриття портрету солдата-захисника Вітчизни.

Солдат Вітчизну боронить

Автор Акімов Дмитро

Де садок вишневий коло хати,

Де струмок під пагорбом дзвенить,

Там солдата виглядає мати,

А солдат Вітчизну боронить.Там, де плачуть мальви попід тином,

А калина полум’ям горить,

Там чекає любого дівчина,

А солдат Вітчизну боронить.Служить він на дальньому кордоні,

В час, коли Вітчизна мирно спить.

Ключ країни на його долоні,

А солдат Вітчизну боронить.Знає люба, знає рідна мати,

Він свою Вітчизну захистить.

Спить садок вишневий коло хати,

А солдат Вітчизну боронить.Кореспондент: Ваші оркестрові та хорові твори виконують десятки колективів, серед яких чимало військових оркестрів та ансамблів. Один з відеокліпів, що був створений у співпраці з Нацгвардією та Заслуженим академічним зразково-показовим оркестром Збройних Сил України, мав великий позитивний резонанс серед військовослужбовців, митців, громадськості.

Akimov Dmytro: Так, оркестр використав музику з мого балету «Роксолана», 1-у сцену – «Україна в огні» (в іншій редакції «Європа в огні»). Всі документальні зйомки – мої особисто. Доводилось чіпляти маленькі відеокамери на броню та гармати військової техніки, на опори та пілони вертольотів, лазити по траншеях з відео та фотоапаратурою. Але скажу про себе і колег-телевізійників – творчий азарт примушує забувати про здоровий глузд та безпеку.

Кореспондент: Скажіть, яким Ви бачите майбутнє України? Як воно має розкритись у Вашій подальшій творчості?

Дмитро Акімов: Є два знакових поетичних твори в історії нашої держави, це «Заповіт» Тараса Шевченка, та гімн України. Обидва вірші написані в позаминулому столітті. І тепер, в часи молодої української державності ці знакові твори надихнули мене на написання власної патріотичної поезії, в якій сконцентровані всі мої мрії.Слався, рідна Україно!

автор Дмитро Акімов

Слався, рідна Україно,

Ти здобула волю!

Наш народ – одна родина,

Що будує долю!Ворогів здолає мужність

І козацька слава!

В нас – братерських мов співдружність,

Ми – міцна держава!Меч козацький захищає

Гідність і свободу!

Над ланами сонце сяє!

Ми – міцного роду!Козаки, шикуй порядки!

Разом – все по силі!

Ми – Тарасові нащадки

На Вкраїні милій.Україна – мужня й сильна

Мов Дніпровські кручі.

В кожнім серці – пісня вільна

І печаль болюча.Хай лани широкополі

Хлібним златом сяють,

Збережемо нашу волю!

Хай життя триває!Трудовий народ могутній –

Мов одна родина.

Ми будуємо майбутнє!

Слався, Україно!

Кореспондент: Якими Ви бачите подальші відносини з Росією?

Д.І. Акімов: Тільки мир, взаєморозуміння й партнерство. Дуже сподіваюсь на Мінські угоди. Україна, Росія, Білорусь, Польща – ми всі живемо в сусідніх квартирах на одному поверховому майданчику.

Кореспондент: Від себе додам – вся понад тисячолітня історія України – це важкий, кривавий шлях до ствердження державної самостійності. Кожна сторінка на цьому шляху оспівана поетами й письменниками-патріотами, серед яких – наш сучасник – Дмитро Ігорович Акімов – поет, композитор, режисер, воїн-доброволець Національної гвардії України, учасник бойових дій 2014-2015 рр.

Донбасс Украина крутое видео

СМОТРЕТЬ ВИДЕО

полковник запасу Дмитро Акімов - Мої статті - Каталог ... - Главная